در حال بارگذاری ...
در سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید؛

مراسم هم اندیشی اعضای هیات علمی و حلقه­ی مشترک صالحین بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان همدان برگزار شد.

در این مراسم که به همت مدیریت امور پردیس های استان و با مشارکت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری (زید عزه) و بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان همدان برگزار شد؛ ریشه های شکل­گیری گروه تروریستی تکفیری داعش مورد بحث قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه و بعد از تلاوت آیاتی از کلام وحی، آقای روح اله قربانی مسئول بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان همدان، با خیر مقدم به حاضرین، درباره فضیلت سوزی ائمه و فضیلت سازی برای غیر ائمه در تاریخ با ذکر نکاتی از ابن تیمیه و ضدیت او در مورد شیعه مطالبی را بیان نمودند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سبحانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری (زید عزه) در دانشگاه فرهنگیان همدان، ضمن طرح دو سوال تامل برانگیز درباره ی چرایی و چگونگی استقبال از گروه تروریستی داعش در میان تحصیل کردگان غربی و نیز علت شعله ور شدن درگیری های فرقه ای و مذهبی در منطقه خاورمیانه، خواستار تامل و پاسخگویی استادان محترم به این دو پرسش گردیدند. ایشان با تحلیل و بررسی خاستگاه تاریخی، فکری و سیاسی گروه های تکفیری به مفهوم شناسی دو واژه سلفی گری و تکفیر پرداخته و یادآور شدند: عقبه­ی فکری داعش را از نظر تاریخی می توان به ابن تیمیه و محمدبن عبدالوهاب مرتبط دانست؛ که در حال حاضر قدرت های سلطه گر جهانی به صورت ابزاری در صدد بهره بردن از آن و تامین منافع شیطانی خویش هستند.

در ادامه این جلسه حاضرین به بیان دیدگا ه های خویش پرداخته و ضمن بیان نکاتی قابل تامل، تحلیل و بررسی خود را مطرح نمودند.