در حال بارگذاری ...
در سالن جلسات ملاصدرا واقع در ساختمان اداری استان برگزار شد:

جلسه هماهنگی شورای مرکزی کانون های فرهنگی و دانشجویی پردیس شهید مقصودی همدان

در این جلسه که صبح روز سه شنبه 20/04/96 در محل سالن جلسات ملاصدرا واقع در ساختمان اداری مدیریت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان همدان برگزار شد؛ از کانون های برتر دانشجویی و اعضای فعال کانون ها تقدیر و برنامه ها، ضوابط اجرایی و اساس نامه کانون ها مورد تحلیل و بررسی و احکام مسئولیت دبیران و اعضای کانون های دانشجویی به این عزیزان اهدا شد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سبحانی مسئول نهاد رهبری دانشگاه فرهنگیان همدان، طی سخنانی، به تشریح و تبیین الگوهای 9 گانه­ی ارائه شده توسط رهبر معظم انقلاب (زید عزه) که در دیدار با تشکل های دانشجویی به آن پرداختند، اشاره و یادآور شدند: آتش به اختیار بودن، ذیل گفتمان انقلاب اسلامی معنی می یابد و حرکت حول ارزش های اسلامی و انقلابی، همواره جزء ضروریات است. ایشان در ادامه به تبیین کلید واژه هایی نظیر عدالت، مردم سالاری، آزادی و ... پرداخته و افزودند: تشکل ها هیچ گاه نباید تماشاچی باشند و این به معنی حضور آگاهانه و فعالیت مستمر است. حاج آقا سبحانی تعبد و تدین در عمل و گفتار، شجاعت در اقدام، شجاعت در توقف اقدام، آن جایی که فهمیدید اشتباه حرکت کرده اید؛ استقلال، اهتمام به تخاطب و برگزاری جلسات تحلیل و تفسیر و اکتفا نکردن به فضای مجازی را از دیگر نکات عملیاتی و مورد توجه در تشکل های دانشجویی برشمردند.

آقای دکتر علیرضا علی صوفی سرپرست دانشگاه فرهنگیان همدان، ضمن اشاره به ماموریت گرا بودن دانشگاه فرهنگیان، به دانش معلمی و هویت معلمی اشاره و یادآور شدند: چنانچه تشکل های مجهز به علم و دانش با شاخص های دیگری نظیر، مشارکت پذیری و مسئولیت پذیری اجتماعی در هم آمیزند، نقش مهمی در تحقق هویت معلمی ایفا خواهند کرد و انتظار از معلم هم همین است؛ زیرا که معلمی شغل انبیاست و شما ادامه دهنده ی رسالت انبیا الهی هستید. دکتر علی صوفی با بیان و تفسیر دانش معلمی و تاکید بر بروز بودن دانشجو معلمان، خطاب به آنها  یاد آور شدند: عدم احساس مسئولیت یک ضعف بزرگ است و  شما فرصت خوبی دارید که در همین تشکل ها با تکیه بر خرد جمعی، عاملی برای تقویت و تسری روحیات مثبت باشید؛ پس بدانید که چه کار بزرگی را بر عهده دارید. سرپرست دانشگاه فرهنگیان همدان در پایان سخنان خویش، التزام به قانون و شناخت قوانین را توصیه و خاطر نشان کردند: زمانی که به قانون تسلط پیدا کردید؛ می توانید، مدافع حقوق خود و دیگران باشید.

اهدا جوایز کانون های دانشجویی برتر پردیس شهید مقصودی همدان، تقدیر از اعضای فعال کانون ها، اهدا حکم مسئولیت دبیران و اعضای کانون ها، بررسی و تبیین برنامه های پیشنهادی، بر پایه­ی دستورالعمل های ابلاغی سازمان مرکزی دانشگاه نیز از دیگر بخش های این مراسم بود.

در پایان از همکاران پر تلاش دفتر نهاد رهبری(زید عزه)، اداره امور فرهنگی و دانشجویی استان و کارشناسی فرهنگی و اجتماعی پردیس شهید مقصودی همدان که مستقیم، بی وقفه و با تلاش جهادی در راستای تحقق اهداف والای نظام تعلیم و تربیت، کوشا و فعال هستند، تشکر و خدا قوت عرض می نماییم.